Sueras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sueras
Flamuri i Sueras
Stema zyrtare e Sueras
Popullsia
 • Gjithsej654
Emri i banorëveSuerense/a
Faqja zyrtarewww.sueras.com

Sueras është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Plana Baixa, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Sueras ka 654 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]