Jump to content

Suits

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Suits Logo


Suits ështe një seri televizive amerikane e krijuar dhe e shkruar nga Aaron Korsh. Seria u krijua më 23 qershor 2011, në rrjetin kabllor SHBA , dhe është prodhuar nga Universal Cable. Suits është realizuar në një firmë të ligjore fiktive në New York City. Pika kryesore e shfaqjes vjen pas braktisjes të kolegjit nga talenti Mike Ross ( Patrick J. Adams ), i cili fillimisht punon si bashkëpunëtor ligjor për Harvey Specter ( Gabriel Macht ), edhe pse kurrë nuk ka studiuar shkollën e drejtësisë. [1] Shfaqja fokusohet në Harvey dhe Mike që menaxhojnë për të mbyllur rastet duke ruajtur sekretin e Mike.Suits është nominuar për disa çmime prej vitit 2012,sëbashku me Gina Torres dhe Patrick J. Adams që kan marrur edhe lëvdata individuale për rolet e tyre Jessica Pearson dhe Mike Ross.Më 30 janar 2018, u konfirmua që seriali do të ketë dhe një sezon të tetë, por pa dy nga aktorët kryesor Patrick J. Adams dhe Meghan Markle. Dhe më pas u konfirmua që Katherine Heigl do të bëhet pjesë e serialit në sezonin e 8 si avokatja Samantha Wheeler.Sezoni i 8 filloi më 18 korrik 2018,ndërsa gjysma e dytë e srialit do të fillojë më 23 janar 2019. [2]


  1. ^ "Exclusive: More USA Summer Premieres: "Burn Notice," "Suits" on Thursday, June 23; "Royal Pains," "Necessary Roughness" on Wednesday, June 29". The Futon Critic. Marrë më 8 prill 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Levine, Stuart (19 janar 2011). "USA expands slate with two new series". Variety. Arkivuar nga origjinali më 23 janar 2011. Marrë më 12 shkurt 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)