Sulm vetëvrasës në Aden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Më 29 gusht 2016 ka ndodhur një sulm vetëvrasës në Aden, Jemen. Në këtë sulm janë vrarë 71 persona dhe 60 persona janë lënduar. ISIS-i ka marrur përgjegjësi.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]