Sumacàrcer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sumacàrcer
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Sumacàrcer is located in Spanjë
Sumacàrcer
Sumacàrcer

Koordinatat: 39°5′50″V 0°37′56″P / 39.09722°V 0.63222°P / 39.09722; -0.63222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Mª Consuelo Pons Pons
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.1 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46295
Koordinatat 39° 5′ 50″ Veri

0° 37′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.sumacarcer.es


Sumacàrcer është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Sumacàrcer ka 1286 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]