Jump to content

Sung Jae-ki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sung Jae-ki(korea:성재기;成在基) lindi më 11 shtator 1967Daegu mbi Inn në Koresë së Jugut ; vdiq më 26 korrik 2013Mapo, Seoul, ishte aktivistët e drejtë e njeriut dhe aktivistët e shoqërisë civile.[1], e drejtë, filozofët liberalizmi e Koreja e Jugut. Në vitin 2008, gjendet i Shoqatës së Koresë meshkuj(남성연대;男性連帶).[2]

  1. ^ Suicide performance and journalist ethics News Dongah (English)
  2. ^ 여성부 디도스 공격 10대 알고 보니 남성연대 前 회원 Arkivuar 21 shtator 2013 tek Wayback Machine 동아일보 (Korea)