Supë krem patate

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Nevoitet per 4 persona:

  • 1.5 lit. ujë
  • 3 patate
  • 5 thelpinj hudhër
  • 2 kocka të supës (koncentrat pule ose viqi) celer, majdanoz,veget,piper i zi,senf (mustard) dhe 2 lugë kos.

Pregatitja:

Patatet grihen në rende nga ana më e imët dhe hidhen në ujë të nxeht,pastaj i shtohen hudhrat e copëtuara dhe kockat e supës,pas 15 min i shtohet celer, majdanozi,vegeta dhe piperi i zi. Në fund mustarda përzihet me kos dhe hidhet në supë. Kjo supë pregaditet shpejt,është shumë e shishme dhe dietale. Sipas dëshirës mund ti shtohen edhe këpurdha,brokolli etj,