Jump to content

Surdulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Surdull
Fshat

Surdull (serbisht: Сурдул/Surdul) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Surdulli shtrihet në lindje të Luginës së Preshevës, në mes Bujanocit dhe Vranjës.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në kët vendbanim janë gjithësejt 22 ekonomi familjare me 44 banor. Nga regjistrimi i parë i popullsisë ne vitin 1948 sa kishte 374 banor, vazhdimisht shënoi rënje të numrit të popullsisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]