Surdulli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Surdull
Сурдул
Fshat
Vendndodhja
Surdull is located in Serbia
Surdull
Surdull

Koordinatat: 42°27′12″V 21°59′11″L / 42.45333°V 21.98639°L / 42.45333; 21.98639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vranjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 855 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 27′ 12″ Veri

21° 59′ 11″ Lindje

Surdull (serbisht: Сурдул/Surdul) është fshat në komunën e Vranjës, Serbi.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Surdulli shtrihet në lindje të Luginës së Preshevës, në mes Bujanocit dhe Vranjës.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në kët vendbanim janë gjithësejt 22 ekonomi familjare me 44 banor. Nga regjistrimi i parë i popullsisë ne vitin 1948 sa kishte 374 banor, vazhdimisht shënoi rënje të numrit të popullsisë.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]