Sytki Brahimi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sytki Brahimi lindi më 1951, piktor shqiptar.

Pikturat e Sytkiut që tani jeton e punon në Shkodër që nga 1976-ta janë ekspozuar në pjesë të ndryshme të botës si: Britania e Madhe, Austri, Itali, Greqi dhe Jugoslavi.

Lidhje të jashme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]