Tadao Horie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tadao Horie
Të dhënat personale
Emri i plotëTadao Horie
Data e lindjesShtator 13, 1913(1913-09-13)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
Data e vdekjesMars 29, 2003 (89 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Waseda WMW
Ekipi kombëtar
1934-1936Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Tadao Horie (13 Shtator 191329 Mars 2003) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 2 0
1935 0 0
1936 1 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]