Tafilah

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tafilah
arabisht : مدينة الطفيلة
Qytet
Stema_figura
Stema e
Vendndodhja
Tafilah is located in Jordania
Tafilah
Tafilah
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 30°50′24″V 35°36′0″L / 30.84000°V 35.60000°L / 30.84000; 35.60000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Tafilah
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.518 km2
Popullsia 38,428 banorë (2009)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 30° 50′ 24″ Veri

35° 36′ 0″ Lindje

Tafilah (arabisht: مدينة الطفيلة) është një qytet në governoratin TafilahJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Tafilah – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale