Jump to content

Taip Ramadani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Taip Ramadani

Taip Ramadani (lindi më 1 janar 1972) ishte trajner i kombëtares australiane e hendbollit për meshkuj mes vitit 2009 dhe 2013. Ai është shqiptarë me prejardhje. Taipi ka luajtur ne klube të ndryshme në Sydney para se të transferohet në klubin hungarezë Csömör KSK më 1998. Në vitin 2001, Taipi u bashkua me klubin norvegjezë Drammen SK. Në vitin 2005 u transferua në klubin e Katarit Al Gharrafa.