Takeshi Inoue

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Takeshi Inoue
Të dhënat personale
Emri i plotëTakeshi Inoue
Data e lindjesShtator 30, 1928(1928-09-30)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesPrill 5, 1992 (mosha 63)
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
New Mitsubishi Heavy Industries
Ekipi kombëtar
1954Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Takeshi Inoue (30 Shtator 19285 Prill 1992) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1954 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]