Tampereen Pyrintö

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Tampereen Pyrintö është ekip i basketbollit profesionist finlandez dhe zhvillon ndeshjet në Korisliiga. Ekipi ka fituar gjithsej 3 tituj. Ngjyrat e veshjes së ekipit janë kuqe dhe bardhë.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Top.gifKy artikull nga Sporti është një faqe e cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar.