Tapauá

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tapauá
Komunë
Vendndodhja
Tapauá is located in Brazili
Tapauá
Tapauá

Koordinatat: 5°37′40″J 63°10′58″P / 5.62778°J 63.18278°P / -5.62778; -63.18278

Administrimi
Shteti Flamuri Brazili
Rajoni Rajoni Verior
Shteti Amazonas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 89,324,259 km2
Popullsia 18,039 banorë (1 korrik 2016)
Dendësia 0.2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore (UTC-4)
Koordinatat 5° 37′ 40″ Jug

63° 10′ 58″ Perëndim

Tapauá është komunështetin Amazonas. Sipas regjistrimit të popullësisë më 2016, komuna ka pasur 18,039 banorë. Sipërfaqja e komunës është 89,324,259 kilometra katrorë,[1] duke e bërë komunën në vendin e tretë në Amazonas dhe vendin e pestë në Brazil.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ IBGE - [1]