Tapia de Casariego

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tapia de Casariego
Spanjisht : Tapia
Komunë
noform
Tapia
Stema_figuraFlag of tapiadecasariego.svg
Vendndodhja
Tapia de Casariego is located in Spanjë
Tapia de Casariego
Tapia de Casariego

Koordinatat: 43°34′V 6°57′P / 43.567°V 6.950°P / 43.567; -6.950

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Manuel Jesús González Díaz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65.99 km2
Lartësia 645 m (m.n.d.)
Popullsia 4268 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit tapiego
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33740
Faqja Zyrtare www.tapiadecasariego.com


Tapia de Casariego është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Tapia de Casariego ka 4268 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]