Taramundi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Taramundi
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Taramundi is located in Spanjë
Taramundi
Taramundi

Koordinatat: 43°21.7′V 7°6.5′P / 43.3617°V 7.1083°P / 43.3617; -7.1083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë Eduardo Lastra Pérez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.16 km2
Popullsia 800 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit taramundés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33775
Faqja Zyrtare www.taramundi.net


Taramundi është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Taramundi ka 800 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]