Tarrant, Alabama

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tarrant, Alabama
Anglisht : Tarrant
qytet
Vendndodhja
Tarrant, Alabama is located in SHBA
Tarrant, Alabama
Tarrant, Alabama

Koordinatat: 33°35′15″V 86°45′58″P / 33.58750°V 86.76611°P / 33.58750; -86.76611

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Alabama
Qarku Jefferson
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.6 km2
 •  tokësore 16.5 km2
 •  ujore 0.1 km2
Popullsia 6285 banorë (2013)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore Central (CST)-6
Verore CDT-5
Kodi Postal 35217
Prefiksi 205
Koordinatat 33° 35′ 15″ Veri

86° 45′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.cityoftarrant.com/

Tarrant, Alabama (Tarrant) është një qytet në qarkun Jeffersonshtetit federal Alabama, SHBA. Në Tarrant, Alabama jetojnë 6285 banorë (2013)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej 16.6 km2 (6.4 sq mi) .

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population Estimates". United States Census Bureau. Arkivuar nga origjinali origjinali më 22 maj 2014. Marrë më 2014-06-07. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Tarrant, Alabama – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale