Tavernes Blanques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tavernes Blanques
Komunë
Vendndodhja
Tavernes Blanques is located in Spanjë
Tavernes Blanques
Tavernes Blanques

Koordinatat: 39°30′30″V 0°21′56″P / 39.50833°V 0.36556°P / 39.50833; -0.36556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Arturo Ros Ribes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.7 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 9351 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tavernero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46016
Koordinatat 39° 30′ 30″ Veri

0° 21′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.tavernesblanques.es


Tavernes Blanques është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Tavernes Blanques ka 9351 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]