Tavernes de la Valldigna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tavernes de la Valldigna
Komunë
Stema_figuraBandera de Tavernes de la Valldigna.svg
Vendndodhja
Tavernes de la Valldigna is located in Spanjë
Tavernes de la Valldigna
Tavernes de la Valldigna

Koordinatat: 39°4′20″V 0°15′57″P / 39.07222°V 0.26583°P / 39.07222; -0.26583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Jordi Juan Huguet (2011)
Partia Bloc Nacionalista Valencià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 49.2 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 18,138 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Valler/a or Tavernenc/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46760
Koordinatat 39° 4′ 20″ Veri

0° 15′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.tavernes.org


Tavernes de la Valldigna është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Tavernes de la Valldigna ka 18,138 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 49.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]