Tazacorte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tazacorte
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.37 Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 4911 Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tazacorte është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Tazacorte ka 4911 Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.37 Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 28°38′30″V 17°56′0″P / 28.64167°V 17.93333°P / 28.64167; -17.93333