Teizo Takeuchi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teizo Takeuchi
Të dhënat personale
Emri i plotëTeizo Takeuchi
Data e lindjesNëntor 6, 1908(1908-11-06)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
Data e vdekjesPrill 12, 1946 (37 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Tokyo Imperial University LB
Ekipi kombëtar
1930-1936Japonia4(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Teizo Takeuchi (6 Nëntor 190812 Prill 1946) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 4 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 0
1931 0 0
1932 0 0
1933 0 0
1934 0 0
1935 0 0
1936 2 0
Gjithsej 4 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]