Teqja e madhe amë e Tarikatit Alije - Halvetije në Junik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teqja e madhe amë e Tarikatit Alije - Halvetije në Junik
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Junik, Kosovë
Ndërtuar Shek. XX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3156

Teqja e madhe amë e Tarikatit Alije - Halvetije në Junik është një monument i trashëgimisë kulturore në Junik, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]