Jump to content

Tere, Desconfiada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Tere, Desconfiada (Nuk beson) është seria e 12 e sezonit të dytë të serialit meksikan Mujeres asesinas.

U shfaq për herë të parë në 20 gusht 2009, me aktore kryesore Susana Gonzalez.

Një grua, Tere, është e martuar, dhe burri i saj e tradhton me vajzën e shoqes së saj të ngushtë, Gabriela. Mbasi ajo e zbulon, vajza hiqet si viktimë edhe sajon që burri e saj e ka përdhunuar. Tere e vret burrin e saj me gërshëre dhe dënohet me 14 vjet burg, pavarësisht se avokatet e saj sugjeronin tja ulnin dënimin për tradhetin që i ishte bërë. Gabriela dënohet me 11 muaj burg për dëshmi të rreme dhe shkaktare të krimit.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]