Mujeres asesinas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Mujeres asesinas (sq. Gra vrasese) është një seri filmash thriller dhe psikologjik meksikan të prodhuar nga Pedro Torres nga kompania mediamates transmetuar tek kanali Las Estrellas.

U nda në dy sezone, i pari në verën e 2008 dhe i dyti në verën e 2009.

Cdo episod tregon historinë e vërtetë të një gruaje që dënohet për vrasje. Doktoresha Sofía Capellan përpiqen të gjejnë fajtoret dhe shkakun e vrasjes. Këto gra nisen nga dashuria, urretja, xhelozia, hakmarrja, cmenduria, frika, shpëtimi. Edhe viktimat janë pergjithesisht gra.

Kjo është një përshtatje e serialit argjentinas me të njëjtin emër të vitit 2003-2007.

Sezoni 1[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni 2[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]