Candida, Esperanzada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Candida, esperanzada është seria e 8 e sezonit të parë të serialit meksikan Mujeres asesinas.

U shfaq për herë të parë në 10 korrik 2008, me aktore kryesore Lucia Mendez.

Candida është një prostitutë, e cila ka tutorin e saj që e strehon. Ajo gjen dashurin e plakut Angelo dhe përfiton nga kjo gjë. Ai i rekomandon që ta lej punën që bën dhe ti rikthehet jetës normale bashkë me të. Por ajo kërcënohet me jetë nga tutori i saj. Kur ajo i rikthehet përsëri profesionit të saj, atëherë Angelo e qorton keq dhe i thotë fjalë ofenduese. Në moment krize ajo e vret atë me thikë. Në atë moment vjen tutori i saj dhe e gjen me kufomën në tokë, atëherë ajo e vret edhe atë. Ajo dënohet për vrasje te dyfishte me dënim maksimal prej 50 vjetësh.

Interpretojnë[redakto | përpunoni burim]

  • Lucia Mendez ... Cándida Rubio
  • Aarón Hernán ... Ángel Quiroz
  • Alberto Estrella ... Víctor Ceballos
  • Aleida Núñez ... Doris
  • Rodrigo Ruiz ... Jefe de Cafetería
  • Vicente Torres ... Cliente
  • Patricia Reyes Spíndola ... Carmen
  • Rosa María Bianchi ... Sofía Capellán
  • Mauricio Castillo ... Forense Gerardo
  • Renato Bartilotti ... Teniente Camacho