Ana & Paula, Ultrajadas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ana & Paula, Ultrajadas është pjesë filmi nga seriali meksikan, Mujeres asesinas, seria e 4 e sezonit të dytë.

Interpretohet nga aktorja meksikane Karyme Lozano dhe spanjollja Elsa Pataky, dhe u transmetua me 23 korrik 2009 nga TVC.

Dy vajza lezbike Ana dhe Paula punojnë në një teatër. Në teatër punon edhe maestro Juan Enrique, i cili i afrohet Paulës. Ai mundohet të abuzoj me të, dhe e godet. Të njëjtën gjë bën edhe me Anën. Në këtë mënyrë vajzat vendosin ta vrasin, duke i ngulur thikë dhe e varur me litar. Kufoma bie në mes të skenës gjatë kohës që bëhej një shfaqje opera. Në këtë shfaqje ndodhej edhe hetuesja Sofia Capellan. Mbasi ato e pranojnë krimin, ato akuzohen për krim në bashkëpunim, dhe marrin dënim me 20 vjet secila, dhe nuk ju ul asnjë vit se maestro i kishtë ngacmuar përpara, sepse nuk kishin bër denoncim.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karyme Lozano ... Ana Beltrán

Elsa Pataky ... Paula Moncada

Rafael Inclán ... Juan Enrique Elizondo

Pedro Kominick ... James Kendall

Ignacio Guadalupe ... Tramoyista

Jaime Lozano ... Capitán Guerrero

Pedro Torres ... Invitado Teatro

Rosa María Bianchi ... Sofía Capellán

Mauricio Castillo ... Forense Gerardo

Ricardo Franco ... Teniente Morán