Jump to content

Alejandra Barros

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Alejandra Barros është një aktore meksikane e lindur me 11 gusht 1971Meksiko.

Ajo studioj në New York në Institutin e The Reads Strasberg Theater për aktrim. Më vonë transferohet në Actor's Studio Film & T.V School ku studioj për film dhe televizion, si dhe në Broadway Dance Center, tap dhe jazz. Pasi jetoi disa vite në New York, Barros kthehet përsëri në Meksiko ku fillon të luaj në disa filma dhe telenovela.

Ka një djalë Luis Manuel, nga një martesë e përparme. Është e gjatë 1,76 m.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • No eres tu, soy yo (2010) (duke u filmuar) .... Maria
 • Amar (2009) .... Virginia
 • Seres: Genesis (2008) .... Mariel
 • "Mujeres asesinas" - Jessica, Toxica .... Jéssica Suárez (1 episod, 2008)
 • Sultanes del Sur (2007) .... Turiste ne avion
 • Mejor es que Gabriela no se muera (2007) .... Protagoniste
 • El viaje de la nonna (2007) .... Creativa Ana
 • "Amor sin maquillaje" (2007)
 • "Trece miedos" .... Cristina (2007)
 • "Yo amo a Juan Querendón" .... Susana (2007)
 • "La verdad oculta" - Sekreti.... Alejandra Balmori Genovés (2006)
 • "La madrastra" - Njerka .... Diana (2005)
 • "Vibe" (2005) TV series .... e ftuar
 • Matando Cabos (2004) .... Lider Extraterrestre
 • "Mariana de la noche" .... Mariana Montenegro (2003-2004)
 • "Mujer, casos de la vida real" (2000-2003)
 • "Clase 406" .... Adriana Pineda Suárez / ... (2002)
 • "Navidad sin fin" (2001) TV mini-series .... Angelita
 • "María Belén" .... Valeria Montaño de Sanz (2001)
 • "Atrévete a olvidarme" (2001) TV series .... Olga Bocker
 • "Por un beso" .... Thelma (2000)
 • "Locura de amor" (2000) TV series .... Beatriz Sandoval
 • "Huracan" (1998) TV series .... Rocío Medina
 • "Confidente de secundaria" (1996) TV series