11 Gusht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga 11 gusht)
Jump to navigation Jump to search

11 gushti është dita e 223-të e kalendarit gregorian (dita e 224-t në vitin e brishtë) - kështu që deri në fund të vitit kanë mbetur edhe 142 ditë.

Muajt
Janari Korriku
Shkurti Gushti
Marsi Shtatori
Prilli Tetori
Maji Nëntori
Qershori Dhjetori
Ditët historike
Korriku · Gushti · Shtatori
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31


Ngjarje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Model i tempullit të Herodit
Eklipsa solare shikuar nga Franca.

Lindje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vdekje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Festa dhe përvjetore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]