Daniela Castro

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Daniela Castro është një aktore meksikane, e lindur me 17 gusht 1969Meksiko. Filloi të luante që kur ishte 19 vjeçe. Në 1997 fiton çmimin e aktores më të mirë për telenovela. Ka pasur dy romanza, një me regjisorin e programeve sportive Jprje Campos dhe një tjetër me aktorin Raul Araiza. Tani ajo është e martuar me Gustavo Diaz Ordaz, stërnipi i ish-presidentit të Meksikës. U martuan me 19 qershor 1999. Ajo është gjithashtu edhe këngëtare.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • "Mujeres asesinas" - Rosa, Heredera (2009) TV episode .... Rosa
 • "Mi pecado" .... Rosario Pedraza de Córdoba (6 episode, 2009)
 • "Pasión" .... Lisabeta De Salamanca / ... (2 episode, 2007)
 • "El noveno mandamiento" .... Ana Jiménez / ... (2001)
 • "Desencuentro" (1997) TV series .... Victoria
 • "Cañaveral de pasiones" (1996) TV series .... Julia Santos
 • "Mujer, casos de la vida real" (1996)
 • Los temerarios (1993)
 • "Triángulo" (1992) TV series .... Sara
 • "Cadenas de amargura" (1991) TV series .... Cecilia Vizcaíno
 • Infamia (1991)
 • "Balada por un amor" (1990) TV series .... Simona Portugal
 • "Días sin luna" (1990) TV series .... Lorena
 • Viaje directo al infierno (1989)
 • "Mi segunda madre" (1989) TV series .... Monica
 • "Un nuevo amanecer" (1988) TV series .... Patricia