Jump to content

Sonia, Desalmada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Sonia, Desalmada është seria e 1 e sezonit të parë të serialit meksikan Mujeres asesinas.

U shfaq për herë të parë në 17 qershor 2008, me aktore kryesore Leticia Calderon.

Martesa e Sonias ka dështuar, por ajo pretendon akoma të kthehet me burrin e saj, i cili në fakt nuk e do. Ai është i lidhur me një infermiere të re. Ajo e zbulon këtë dhe vendos të vrasi të dashurën e tij. Mbas shumë torturash prej 2 ditësh, ajo e djeg të gjallë. Dënohet me 50 vjet burg, dhe ka të drejtë të kërkojë liri me kusht në vitin 2016.

Ky film u luajt në vitin 2007 nga seria argjentinase me të njëjtin emër me aktoren Andrea del Boca.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Leticia Calderon ... Sonia Quevedo
 • Juan Soler ... Fernando Quevedo
 • Grettell Valdez ... Marcela González
 • Nuria Bages ... Lorena González
 • Silvia Ramirez ... Isabel Rodriguez
 • Catalina López ... Irene Cervantes
 • Raúl Ochoa ... Papá Sonia
 • Baltazar Oviedo ... Pepenador
 • Samantha Vázquez ... Sonia Niña
 • Rosa María Bianchi ... Sofía Capellán
 • Mauricio Castillo ... Forense DIEM
 • Renato Bartilotti ... Teniente Camacho