Juan Soler

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Juan Soler Valls Quiroga lindi më 19 janar 1966 në San Miguel de Tucumán, Argjentina.

Ka edhe nënshtetësi meksikane, dhe luan në telenovela latine. Tani bashkëpunon me Televisa.

Ka një vajzë Valentina, që jeton në Argjentinë. Me 20 dhjetor 2003 martohet me aktoren "Maki" Magdalena Moguilevsky në Acapulco. Në 18 dhjetor 2004 lindi vajza e saj Mia. Vajza e tretë lindi më 20 shkurt 2007 me emrin Azul.

Ka një restorant me emrin "El Che Loco" në Meksiko.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]