Jump to content

Terence Hill

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skeda:Terence-cowboy.jpg
Terence Hill në rolet e tij western

Terence Hill emri i artit të Mario Girotti lindi më 29 mars 1939 në Venecia, Itali, është aktor, regjizor, producent televiziv dhe skenarist i njohur italian. Njihet për filmat komedi në bashkëpunim me aktorin Bud Spencer, së bashku formojnë një nga çiftet më të suksesshme të kinematografisë italiane të njohur në mbarë botën.