Teresa de Cofrentes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teresa de Cofrentes
Komunë
Vendndodhja
Teresa de Cofrentes is located in Spanjë
Teresa de Cofrentes
Teresa de Cofrentes

Koordinatat: 39°6′20″V 1°3′6″P / 39.10556°V 1.05167°P / 39.10556; -1.05167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Ayora Cofrentes
Kryetari i Bashkisë José Gozálvez Piqueras
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 110.8 km2
Lartësia 533 m (m.n.d.)
Popullsia 727 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Teresino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46622
Koordinatat 39° 6′ 20″ Veri

1° 3′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/tereco/


Teresa de Cofrentes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Ayora Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Teresa de Cofrentes ka 727 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 110.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]