Terrateig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Terrateig
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Terrateig is located in Spanjë
Terrateig
Terrateig

Koordinatat: 38°53′39″V 0°19′14″P / 38.89417°V 0.32056°P / 38.89417; -0.32056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Celia Juan Escrivá
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.3 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 337 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Terrategí, terrategina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46842
Koordinatat 38° 53′ 39″ Veri

0° 19′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Terrateig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Terrateig ka 337 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]