Terrebonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Terrebonne (kthjellim).


Terrebonne
—  qytet  —
Pamje nga Terrebonne

Pamje e Terrebonnit të vjetër

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Les Moulins
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45°42′01″V 73°38′50″P / 45.700177°V 73.647333°P / 45.700177; -73.647333 (Terrebonne)Koordinatat: 45°42′01″V 73°38′50″P / 45.700177°V 73.647333°P / 45.700177; -73.647333 (Terrebonne)
Sipërfaqja 155,44 km2
Popullsia 101.558 banorë 2009
Dendësia 653,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Vendndodhja
Terrebonne is located in Kanadaja
Terrebonne
Terrebonne

Terrebonne (shq;toka e mirë) është një qytetLes Moulins, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 155.44 km² dhe popullsi 101558 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Kebek