Teruel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teruel
Komunë
Stema_figuraBandera de Teruel.svg
Vendndodhja
Teruel is located in Spanjë
Teruel
Teruel

Koordinatat: 40°20′37″V 1°6′26″P / 40.34361°V 1.10722°P / 40.34361; -1.10722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Aragón
Provinca Teruel
Qarku Comunidad de Teruel
Kryetari i Bashkisë Miguel Ferrer
Partia PAR
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 440.41 km2
Lartësia 915 m (m.n.d.)
Popullsia 35396 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1171
Vendasit Turolense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 44001 - 44003
Prefiksi 978
Koordinatat 40° 20′ 37″ Veri

1° 6′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.teruel.es


Teruel është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comunidad de Teruel, të provincës Teruel, në Aragon. Teruel ka 35396 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 440.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]