Jump to content

Tesliqi

Coordinates: 44°36′24″N 17°51′36″E / 44.60667°N 17.86000°E / 44.60667; 17.86000
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Tesliqi (Teslić) (Cirilike Теслић) është qytezë dhe komunë në Bosnjë dhe Hercegovinë. Shtrihet në pjesën qendrore të entitetit Republika Srpska si dhe fare pranë lumit Usora. 44°36′24″N 17°51′36″E / 44.60667°N 17.86000°E / 44.60667; 17.86000