Tesliqi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Tesliqi (Teslić) (Cirilike Теслић) është qytezë dhe komunë në Bosnjë dhe Hercegovinë. Shtrihet në pjesën qendrore të entitetit Republika Srpska si dhe fare pranë lumit Usora. Koordinatat: 44°36′24″V 17°51′36″L / 44.60667°V 17.86000°L / 44.60667; 17.86000