Jump to content

Teuta Krypçi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Teuta Krypci (Shytani) (lindur më 1969, Shkodër) është një violonçeliste shqiptare nga Shkodra, Shqipëri.[1] Momentalisht është violonçeliste në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Teuta KRYPCI (SHYTANI)". albaniancellosite.com (në anglisht). Albanian Cello Site. Arkivuar nga origjinali më 8 janar 2020. Marrë më 3 janar 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]