Teuta Krypci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Teuta Krypci (Shytani) (lindur më 1969, Shkodër) është një violonçeliste shqiptare nga Shkodra, Shqipëri.[1] Momentalisht është violonçeliste në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Teuta KRYPCI (SHYTANI)". albaniancellosite.com (në anglisht). Albanian Cello Site. Marrë më 3 janar 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]