Teverga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Teverga
Komunë
Church of San Pedro
Stema_figuraBandera de Teverga.svg
Vendndodhja
Teverga is located in Spanjë
Teverga
Teverga

Koordinatat: 43°9′V 6°6′P / 43.150°V 6.100°P / 43.150; -6.100

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oviedo
Kryetari i Bashkisë María Carmen Fernández Alonso
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 168.86 km2
Popullsia 1973 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tevergano
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33111
Faqja Zyrtare www.aytoteverga.org


Teverga është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oviedo, të provincës Asturias, në Asturias. Teverga ka 1973 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 168.86 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]