The Amity Affliction

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
The Amity Affliction
20151127 Oberhausen Impericon Never Say DIE The Amity Affliction 0249.jpg
The Amity Affliction, 2015.
Informacione
PrejardhjaGympie, Brisbane, Queensland
ZhanriPost Hardcore, Melodic hardcore
LabelBoomtown, UNFD, Shock Records, Roadrunner Records
Vite aktiv2002 - sot
Anëtarët
Ahren Stringer
Joel Birch
Troy Brady
Ryan Burt
Ish-anëtarët
Chris Burt
Laughlan Faulkner
Troels Thomasen
Garth Buchanan
Clint Owen Ellis
Trad Nathan
Imran Siddiqi
Dan Brown
Webfaqja
facebook.com/
theamityafflictionofficial

The Amity Affliction është themeluar në vitin 2002, band post-hardcore/melodic hardcore nga Gympie (Brisbane), Queensland, Australia. Grupi përbëhet nga Ahren Stringer (Këngëtar, E-bas), Joel Birch (Këngëtar), Troy Brady (Kitara), Dan Brown (Kitara) dhe Ryan Burt (Këngëtar, Drums).

The Amity Affliction solli deri tani lëshuar katëri albume në studio: Severed Ties (2008, Boomtown), Youngbloods (2010, Roadrunner Records), Chasing Ghosts (2012, Roadrunner Records) dhe Let the Ocean Take Me (2014, Roadrunner Records).

Discography[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Viti Albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[1] Çartifikata
(për shitje më të mëdha)
US DE UK AU
2008 Severed Ties Boomtown Records 26
2010 Youngbloods Roadrunner Records 6
2012 Chasing Ghosts 1
2014 Let the Ocean Take Me 31 1
2016 This Could Be Heartbreak 29 51 1
2018 Misery
2020 Everyone Loves You... Once You Leave Them Pure Noise
"—" denotes that the record didn't chart.

Weblinks[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Charts: AUUS
  2. ^ a b ARIA: ARIA Charts - Accreditations - 2014 Albums
  3. ^ Phil Freeman: Roadrunner Records: The Amity Affliction Go Gold At Home! Arkivuar 14 qershor 2013 tek Wayback Machine