The Archeologist

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

The Archeologist  është një film i shkurtër amerikanë pa zë, i vitit 1914. Regjisor i tij ishte Henri Oto, me aktorë kryesor Ed Coex, Winifred Greenwood, dhe John Steppling.

Interpretojnë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Ed Coxen në rolin e Billy Green
  • Winifred Greenwood në rolin e Mary Devon
  • John Steppling në rolin e James Devon
  • Edith Borella në rolin e Mimi-t
  • Charlotte Barton në rolin e Edna Lee
  • George Field në rolin e  Snow Ball

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]