The Daily Signal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

The Daily Signal është një faqe lajmesh amerikane online që u themelua në qershor të vitit 2014. Botimi përqëndrohet në çështje të politikës, kulturës dhe çështjeve që nuk raportohen nga mediat e tjera. Është nën pronësinë e The Heritage Foundation.

Përmbledhje[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sajti mbështetet mbi raportime investigative origjinale dhe ka si synim që të jetë një burim lajmesh i paanshëm.[1][2] 

The Daily Signal financohet totalisht nga The Heritage Foundation.[1][3] Buxheti fillestar i TDS ishte $1 milionë (1 milionë dollarë).[4][5]

Referime dhe shënime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b Rebecca Ballhaus (8 maj 2014). "Heritage Foundation Plans News Site". The Wall Street Journal. Marrë më 1 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Roger Yu (8 maj 2014). "Heritage Foundation to launch online news site in June". USA Today. Marrë më 1 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ Kristen Hare (8 maj 2014). "Heritage Foundation's news site doesn't have ad or traffic constraints". Poynter. Arkivuar nga origjinali origjinali më 7 dhjetor 2014. Marrë më 1 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ Paul Farhi (2 qershor 2014). "Heritage Foundation starts online site to cover news it says is unreported or under-reported". The Washington Post. Marrë më 1 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  5. ^ Jessica Chasmar (3 qershor 2014). "Sharyl Attkisson joins new Heritage website The Daily Signal". The Washington Times. Marrë më 1 dhjetor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]