Thomas Kastrup-Larsen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Thomas-Kastrup-Larsen

Thomas Kastrup-Larsen (lindi më 3 shkurt 1973) është kryetari i komunë Aalborg. Ai është i martuar me Ana dhe së bashku kanë tre fëmijë. Ai u shkollua në Universitetin Aalborg. Para se të bëhej kryetar i komunës, Thomas punonte për AOFAalborg.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]