Thomas Klestil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Thomas Klestil lindi me 4 nentor 1932 ne Vjene dhe vdiq me 6 korrik 2004 ne Vjene. Klestil ishte nje diplomat austriak dhe nga 1992 deri ne vdekjen e tij presidenti federal i Austrise.


Mirënjohjet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]