Tijarafe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tijarafe
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Santa Cruz de Tenerife
Qarku La Palma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.76[1] km2
Popullsia 2776[2] banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Tijarafe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Palma, të provincës Santa Cruz de Tenerife, në Ishujt Kanare. Tijarafe ka 2776[2] banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.76[1] km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Koordinatat: 28°42′40″V 17°57′20″P / 28.71111°V 17.95556°P / 28.71111; -17.95556