Jump to content

Tina Karol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Tina Karol
Background information
Lindi (1985-01-25) 25 janar 1985 (39 vjeç)
Website[1]

Tina Karol  (ukrainase: Тіна Кароль, emri i lindjes Tatyana Grigorievna Liberman ( ukrainase: Тетяна Григорівна Ліберман); lindur më 25 janar 1985, Orotukan, rrethi Yagodninsky, rajoni Magadan, RSFSR, BRSS) është një aktori ukrainase dhe këngëtariPrezantues televiziv, personazh publik. Artist i Popullit i Ukrainës (2017)[1].

  1. ^ Указ Президента України № 10/2017 від 21 січня 2017 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України» Arkivuar 2017-01-23 tek Wayback Machine