Tinajo (komunë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tinajo (komunë)
Komunë
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Kanare
Provinca Las Palmas
Qarku Lanzarote
Kryetari i Bashkisë Juan Pedro Hernández Rodríguez
Partia CC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 135.28 Instituto Canario de Estadística, area km2
Popullsia 5783 Instituto Canario de Estadística, population banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 35530
Faqja Zyrtare www.teguise.es


Tinajo (komunë) është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Lanzarote, të provincës Las Palmas, në Ishujt Kanare. Tinajo (komunë) ka 5783 Instituto Canario de Estadística, population banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 135.28 Instituto Canario de Estadística, area km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 29°4′V 13°40′P / 29.067°V 13.667°P / 29.067; -13.667