Tirana observer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Tirana observer, 28.11.2012.jpg

Tirana observer është gazetë e përditshme e pavarur Shqiptare. Eshte themeluar ne 25 mars te vitit 2005. Botues i saj eshte Lefter Sota dikur bashkebotues i gazetes Panorama. Ndersa kryeredaktor eshte Altin Sinani. Tirana Observer eshte nje nga gazetat me te rendesishme ne Shqipëri qe ka hyre shume shpejt ne treg. Sipas te dhenave, ajo ze vendin e trete ne treg pas Panorames dhe Shekullit.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Tirana Observer

Numra të gazetës[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gazeta-Shqipetare.png Ky artikull në lidhje me Shtypi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.