Titaguas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Titaguas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Titaguas is located in Spanjë
Titaguas
Titaguas

Koordinatat: 39°52′3″V 1°4′51″P / 39.86750°V 1.08083°P / 39.86750; -1.08083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Ramiro Rivera Gracia
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.2 km2
Lartësia 720 m (m.n.d.)
Popullsia 525 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Titagüeño/a o Titagüense/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46178
Koordinatat 39° 52′ 3″ Veri

1° 4′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.titaguas.com


Titaguas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Titaguas ka 525 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]